Hizmetlerimiz

DÜNDEN BU GÜNE “KİLİT TAŞI”

Kilit taşı, çok eski çağlardan beri, başta Romalıların kullanımında olan kubbe tarzında bombeli yapılarda orta kısımdaki denge ve ağırlık merkezini sağlamak için kullanılan taştır. Eski çağlarda köprü ya da kiriş gibi yapıların en üst noktasında kullanılan kilit taşı, bir nevi denge sağlayıcısı ve çökme önleyicisi vazifesini görmekteydi. Günümüzdeki kullanımı ise, adının değişmemesine rağmen, amacının biraz farklılaşmasına neden olmuştur. Fakat temelde hep aynı vazifeyi görmeye devam etmiştir. Taşların birbirleri ile kenetlenerek yapıldığı uygulama neticesinde, fiziksel açıdan bir çok darbe ve baskıya rağmen çökme yaşanmamaktadır.

Bu kısa tarihi bilgiden sonra, kilit taşının uygulama alanları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; genel olarak asfaltın girintili çıkıntılı, soğuk görünümü yerine kilit taş uygulamasını tercih eden belediyeler; sokak aralarından, park ve bahçelere, açık alana kurulmuş avmlere, kaldırımlara, ana caddelere bağlantı kuran tali yollara kadar bir çok açık alanda uygulabilirliğini göstermiştir. Darbeye ve baskıya dayanıklı olması, çevre dostu olması ve temiz bir görüntü sunması nedeniyle kilit taşı uygulaması en çok tercih edilen çevre düzenleme uygulamaları arasında yer almaktadır. Ayrıca sert iklim koşullarının hüküm sürdüğü bölgelerde, çetin geçen kış şartlarında kayma, donma ve su birikintisi yapmadığı için de tercih edilirliği yüksek orandadır. Renkli bordür taşlarıyla, kilit taşlarının aralarına farklı desenlerde ve renklerde yapılan uygulamalar ile sokak ve mahalle aralarında, park ve bahçelere, farklı bir hava verir. Çeşitli alt yapı çalışmaları gereği, kazılması gereken bölgedeki taşlar kolayca yerlerinden sökülüp takılabildiği için de belediyeler tarafından çokça tercih edilen uygulamalar arasında, kilit taşı uygulaması ilk sırada yer almaktadır.

Kilit Taşı Ankara firması, Ankara’da 10 yıldan bu yana kilit taşı uygulamasında benzersiz kalitede hizmet sunmaktadır. Uygulama yapılacak olan yüzeyde gerekli ölçme ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra, gerekli olan tüm uygulamaların adrese teslimi sağlanmaktadır. Aynı zamanda kilit taşlarının yerlerine oturması ve çökme yapmaması için mutlaka yapılması gereken son işlem olan “kompaktör makinesi” gezdirme işlemini de 300 m² ve üzeri uygulamalarda talep olmaksızın yapılmaktadır.

Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra, sınırları içinde yer alan üniversitelerle de, bürokrasi ve eğitim şehri olma ayrıcalığını taşıyan Ankara’ya yakışır sokak ve mahalle düzenlemelerinde tercih edilirlik oranı en yüksek olan kilit taşı uygulaması, Ankara’da en iyi, Kilit Taşı Ankara firmasında uygulanır. Müşterilerine sağladığı ödeme kolaylıkları, her bankaya ait kredi kartına taksit avantajı ile müşteri memnuniyetini en tepe noktada tutan Kilit Taşı Ankara, müşterilerine işlerini teslim almadan kesinlikle ödeme yapmamaları konusunda her zaman uyarıda bulunmaktadır.

Kalite ve memnuniyet gibi olgular ile iş ahlakını en üst seviyede barındıran Kilit Taşı Ankara, çevre düzenlemesinin en revaçta ürünü olan Kilit Taşı uygulamasını, alanında uzman usta kadrosu ile gerçekleştirerek, işin zamanında ve eksiksiz teslimin garantisini müşterilerine sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.